

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Max Power Dissipation | 625 mW |
| Power Dissipation | 625 mW |
| Max Collector Current | 100 nA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 30 V |
| Element Configuration | Single |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 30 V |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 30 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 1 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| hFE Min | 100 |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 2449
Distributors
pcbx
Unit Price$1.03874
Ext.Price$1.03874
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.03874 | $1.03874 |
| 10 | $0.66343 | $6.63430 |
| 25 | $0.57906 | $14.47650 |
| 50 | $0.50542 | $25.27100 |
| 100 | $0.44114 | $44.11400 |
| 300 | $0.39130 | $117.39000 |
| 500 | $0.34710 | $173.55000 |
| 1000 | $0.31718 | $317.18000 |
| 3000 | $0.28946 | $868.38000 |
| 5000 | $0.26417 | $1320.85000 |
| 10000 | $0.25391 | $2539.10000 |
